Skip Navigation
 
 

Tajlandia 2018


Zapraszamy na grudniową wyprawę do cudownej Tajlandii

Legendarne Similany, cudowna łódź, odpoczynek w resorcie, jazda na słoniach ! i zwiedzanie Bangkoku!

Termin 02.12 - 12.12.2018

UWAGA ! brak miejsc !

Safari na łodzi i odpoczynek w tropikalnym resorcie,
Zwiedzanie na półwyspie Phuket, w tym m.in. przejażdżka na słoniach !
2 noce w Bangkoku wraz z programem zwiedzania,
Legendarny Narodowy Park Morski – Koh Similans, duża różnorodność miękkich i twardych korali, rekiny lamparcie i rafowe itd.,
5-dniowe safari nurkowe (14 nurkowań)!
Trasa safari: Similany-Koh Bon-Koh Tachai-Richelieu Rock, słynne nurkowisko Rchelieu Rock – miejsce, które ma wszystko!


Opis wyjazdu
Egzotyczne perły w oceanie... małe białe klejnoty otoczone opalizującym turkusem. Kołyszące się palmy, łagodne bryzy, zachody słońca zabarwione na czerwono jak tropikalne koktajle i głębokie, błękitne morze, które odkrywają położone poniżej tęcze. Marzenia nurków są utkane z wód otaczających Tajlandię... Trasa safari po Similanach i wyspach Surin to okazja do spróbowania różnego typu nurkowań oraz spotkania takich gatunków jak – rekiny rafowe, lamparcie, barrakudy, manty, płaszczki, tuńczyki, ostroboki, żółwie, krewetki, koniki morskie... Do tego fantastyczna łódź i pobyt w urokliwym resorcie, a na deser – szczypta egzotyki podczas zwiedzania Tajlandii! Bo kiedy nadejdzie czas wypuszczania azotu z organizmu, czas spędzony na lądzie to czysta przyjemność. Tajska kultura jest bogata i ekscytująca – ubarwiona ubranymi na pomarańczowo mnichami, złotymi Buddami i krzykliwym życiem nocnym ! Tutejsza kuchnia jest niepowtarzalna, a mieszkańcy bardzo sympatyczni Po 5-dniowym safari nurkowym, czeka na Was jeszcze pobyt w Bangkoku! Będzie to podróż marzeń do pełnego kontrastów Miasta Aniołów.... Nowoczesność przeplata się tu z tradycją, wielkomiejski zgiełk z intymnością świątyń buddyjskich. Barwy, smaki i zapachy przyprawiają o zawrót głowy... zapraszam na wyjazd do Tajlandii!Przykładowy program:

02.12 Zbiórka na lotnisku w Warszawie Wylot na wyspę Phuket.
03.12 Przylot na lotnisko w Phuket, Transfer na łódź, (Szampan na powitanie!!:) Zakwaterowanie w kabinach, Omówienie planu nurkowego z przewodnikiem, 3 nurkowania w ciągu dnia na Sea-Chart Wreck/the Boonsoong Wreck
04.12 Pobudka, 4 nurkowania w ciągu dnia na Similanach, Nocne nurkowanie – uzależnione od warunków panujących na morzu,
05.12 Pobudka, 4 nurkowania w ciągu dnia na Koh Bon and Koh Tachai: Nocne nurkowanie – uzależnione od warunków panujących na morzu, Kolacja, czas wolny, nocleg.
06.12 Pobudka, 3 nurkowania w ciągu dnia na Richelieu Rock
07.12 Powrót do portu, wykwaterowanie, Transfer do hotelu Palm Garden na Phuket, Zakwaterowanie w pokojach, Czas wolny!
08.12 Pobudka, Możliwość wykupienia śniadania w hotelowej restauracji,
Spotkanie z przedstawicielem firmy organizującej zwiedzanie,
- Przejazd na fermę ananasów, a następnie zwiedzanie świątyni małp - Wat Suwanna Khuha!
- Trekking na słoniach w lesie tropikalnym,
- Przejazd obok pomnika upamiętniającego ofiary tsunami,
- Lunch w lokalnej restauracji,
- Wizyta w Tablamu – sanktuarium żółwi,
- Przejazd do wodospadu – czas na relaks!
- 45-minutowy rafting na bambusowych tratwach rzeką Khao lak,
- Przystanek w sklepie z owocami,
- Transfer do hotelu ok godz. 17:00.
Podczas tej wycieczki, zobaczymy wapienne góry, wspaniałe wodospady, zapierające dech w piersiach rzeki, głębokie doliny, spektakularne szerokie jeziora, wspaniałe jaskinie, dużą różnorodność gatunków dzikiej przyrody (48 gatunków ssaków i 187 gatunki ptaków)! Czas wolny, relaks na plaży!:))
09.12 Wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych i transfer na lotnisko, Przelot do Bangkoku!
Spotkanie na lotnisku z przedstawicielem firmy organizującej zwiedzenia,
Przejazd do hotelu****, zakwaterowanie w pokojach, czas na odświeżenie się!
Półdniowa wycieczka po Bangkoku – zwiedzanie Grand Palace (Wielki Pałac Królewski, który służył jako oficjalna rezydencja króla Tajlandii od XVIII wieku do połowy XX wieku.), Powrót do hotelu, czas wolny!
10.12 Wczesne śniadanie w hotelu,
Wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak.
Floating market to miejsce zupełnie inne, niż znamy z naszych rodzinnych miast: zamiast stoisk, towary wypełniają długie wrzecionowate łodzie, kołyszące się na wodach kanału. Sprzedawcy w słomianych kapeluszach oferują soczyste, egzotyczne owoce, wyjątkowe rękodzieła, a także tradycyjne dania tajskiej kuchni, świeżo przygotowane w olbrzymich kotłach!
Po wizycie na targu, udajemy się na rejs łodzią oraz tradycyjny, tajski lunch.
11.12 Śniadanie w hotelu,
Czas wolny na zakup pamiątek i zwiedzanie!
Transfer z hotelu na lotnisko w godzinach późnowieczornych, Przelot do Warszawy, lądowanie 12.12.2018.
OPIS ŁODZI SY DIVA ANDAMAN PODCZAS POBYTU NA SAFARI
Luksusowa SY Diva Andaman jest stylowym drewnianym azjatyckim statkiem o długości 35m i szerokości 7m. Na przestronnym pokładzie – powierzchnia blisko 220m2, komfortowo może zamieszkać czternaścioro gości. Ten klimatyczny jacht został zbudowany z tradycyjnych materiałów w stylu typowym dla południowo-wschodniej Azji. SY Diva Andaman spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa. Powierzchnia żagli wynosi 400 m2 co sprawia, że SY Diva Andaman jest prawdziwym żaglowcem z silnikiem 425 HP. Na pokładzie łodzi Diva Andaman znajduje się 7 komfortowych, luksusowych kabin (5 dwuosobowych i 2 z dwoma łóżkami pojedynczymi) z klimatyzacją. Wszystkie wyposażone są w ekran LCD, prywatną łazienkę z prysznicem. Ta niezwykle przestronna łódź została doskonale przystosowana dla nurków. Na rufie łodzi znajduje się duża platforma nurkowa z drabinką. Na wyposażeniu łodzi znajduje się kompresor Bauer Mariner 250 P41 z możliwością nabijania butli Nitrox’em oraz 2 duże zodiaki.
OPIS HOTELU PALM GARDEN RESORT NA WYSPIE PHUKET
Hotel znajduje się w otoczeniu przepięknych palm, w uroczym, tropikalnym ogrodzie, zaledwie 300m od centrum nurkowego. Każdy bungalow jest bardzo komfortowy klimatyzowany, posiadający wiatrak, gorącą wodę, TV, telefon, bezprzewodowe łącze internetowe, sejf i mini bar. Każdy domek wyposażony jest w 2 oddzielne, przestronne pokoje z dwoma pojedynczymi łóżkami lub jednym łóżkiem podwójnym, każdy pokój posiada własny, prywatny taras, szafę, oddzielny pokój przeznaczony na mokre ręczniki oraz sprzęt nurkowy. Pokoje znajdują się w pobliżu basenu, gdzie można w pełni zrelaksować się i odprężyć, pływając pod wodospadem lub spędzając czas na masażu biczami wodnymi w jacuzzi:) Hotelowa, przytulna restauracja oferuje przepyszne posiłki (śniadania, lunche, obiady) i przekąski, a także orzeźwiające, fantazyjne tropikalne koktajle. Restauracja posiada bardzo szeroką ofertę dań międzynarodowych jak również tradycyjnych, regionalnych potraw które na pewno trafią do serca każdego smakosza. Każdy z Państwa może otrzymać wybrane dania na swój własny taras.OPIS NIEKTÓRYCH MIEJSC NURKOWYCH NA TRASIE SAFARI – SIMILANY

Similany - to grupa 9 oszałamiających wysepek, znajdujących się na północny-zachód od miejscowości Phuket, szczycące się mianem jednego z najlepszych miejsc nurkowych na świcie, a najlepszego w Azji! Nurkowanie w tym miejscu jest po prostu niesamowite! Rozwijające, kwitnące rafy koralowe, bujne koralowce, niewiarygodna różnorodność gatunkowa – w tym duże gatunki pelagiczne (manty, rekiny wielorybie) – to wszystko znajduje się pod wodą, na Similanach. Charakterystyczne są ogromne głazy znajdujące się powyżej i poniżej linii wody które tworzą nieprawdopodobne podwodne krajobrazy, wprost stworzone dla zbadania ich przez nurków:) Woda jest krystaliczna, a przejrzystość fantastyczna, rzadko spadająca poniżej 20m, czasem osiągająca mityczne rozmiary! Wszystkie te atuty uzupełnione są o bajeczne, piaszczyste plaże i płytkie rafy koralowe w zatokach. Dziewięć wysp okalają 20 miejsca nurkowe, z czego na szczególne wyróżnienie zasługuje min. Fntasea Reef- wymarzone miejsce dla fotografów.
Christmas Point - miejsce gdzie duże, kwadratowe skały leżące jedne na drugich sprawiają, że nurkowanie tu jest naprawdę dramatyczne. Głazy tworzą serię łuków i miejsc przez które można przepływać, często obmywane przez prądy i fale. Ponadto jest to ogromna różnorodność ryb: larnaksy, ryby z rodziny Caesionidae, motylki z czerwonymi ogonkami...;), ogończe niebieskie, rekiny białopłetwe, mureny wstążkowe oraz ryby z rodziny rozdymkowatych i okoniokształtnych. Skalne ściany pokryte są małymi, miękkimi koralami i gąbkami, a w niektórych kanałach duże gorgonie pożywiają się w prądach.
Shark Fin Reef - ma piękne korale i ogrody gąbek. Jest to świetne miejsce, aby zobaczyć rekiny rafowe i napoleony!
Elephant Head (Rock) - jak sama nazwa wskazuje, przypomina głowę słonia (widzianą z powierzchni wody). Złudzenie to jest spowodowane całą serią – w niezwykły sposób ukształtowanych podwodnych, granitowych głazów, które wystają z niewidocznych głębin i wyłaniają się na zachodniej stronie wyspy. Wokół nich pływają Lucjany, motylki i pokolcowate (całe setki!) Głębokość sięga do 40m, a prądy mogą być silniejsze niż w innych miejscach, jednak co za tym idzie – przyciągają one płaszczki, rekiny rafowe i ławice ryb!
Bulder City - to kolejne rewelacyjne miejsce nurkowe. Największy atut? Rekiny wielorybie, manty, rekiny lamparcie, spanish dancers (hiszpańscy tancerze), ogromne barakudy.... Nic dodać, nic ująć:)
Surim Islands - na północ od Similanów, tuż przed wodami birmańskimi znajduje się łańcuch wysp utworzony przez szereg gigantycznych podwodnych pinakli. Pokryte dżunglą granitowe wypiętrzenia Koh Bon, Koh Tachai i Koh Surin to oficjalnie wyznaczony park narodowy, otoczony wspaniałymi rafami i bujnym życiem morskim! Nieustannie, wokół wysp pojawiają się gatunki pelagiczne – rekiny i ławice barrakud. Na końcu tego ciągu, jedynie 20 km od miasta Surin jest nurkowisko, które ma wszystko – Richelieu Rock:)
Koh Bon, Pinnacle - jest to miejsce nurkowe charakteryzujące pinaklem o ostrych ścianach, mającym 20m głębokości. Wszystkie skalne powierzchnie pokryte są żółtymi, miękkimi koralami, Gorgoniami w złotych odcieniach i przepięknymi Lucjanami.... Efekt słonecznych odcieni pośród głębokich, ciemnych wód sprawia wrażenie surrealizmu. Widok rekinów lamparcich odpoczywających na skalnej półce jest wręcz niezapomniany.
Koh Tachai - zatopiona rafa utworzona z twardych korali i rozrzuconych głazów, w otoczeniu dywanu z ukwiałów i porcelanowych krabów i delikatnych krewetek wygląda bajecznie. Ponadto spotkamy tu larnaksy, ryby ostrobokowate, makrele i barrakudy.
Richelieu Rock - opisanie całego bogactwa Richelieu Rock w jednym lub dwóch zdaniach jest niemożliwe... To odizolowane, zatopione wzniesie jest bez wątpienia nurkowiskiem, któremu nic nie brakuje! Richelieu Rock jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do zobaczenia rekina wielorybiego. Na stosunkowo niewielkim nurkowisku w kształcie podkowy nie znudzimy się nawet po 3 – 4 nurkowaniach. W każdej szczelinie znajdziemy wiele form życia. Obecnych jest tam wiele maleńkich żyjątek od koników morskich, dziesiątek rodzajów krabów, ślimaków, raków pustelników, Ghost Pipe Fish’y, krewetek aż do ślimaków nagoskrzelnych. Między nimi żyje co najmniej 7 odmian „rybki nemo” (Clown Fish)! Obok chowają się ośmiornice i przepływają mątwy zlewające się z kolorem dna. Setki Snapper’ów, czyli lucjanów tworzą często ławice, przez które czasem trudno jest dostrzec nurkowisko, a nawet i partnera.. Czasami widzimy szybującą nad głowami mantę lub majestatycznie płynącego rekina wielorybiego. Gorąco polecam!

Cena:
13.590,00zł – osoba nurkująca
12.840,00zł – osoba nienurkująca

Cena zawiera:
- przelot na trasie Warszawa – Phuket – Bangkok – Warszawa (z jedną przesiadką),
- safari nurkowe 5 dni/4 noce z pełnym wyżywieniem na łodzi SY Diva Andaman 14 nurkowań, pomiędzy nurkowaniami dostępne są napoje bezalkoholowe, soki, herbata, przekąski,
- butle, balast, opieka przewodnika nurkowego,
- butelka szampana na kabinę!
- do dyspozycji 4 kajaki,
- 2 noclegi w hotelu Palm Garden w Phuket, w pokoju DBL,
- transfery z/na lotnisko, transfery lokalne,
- wycieczkę w Khao Lak (rafting, trekking na słoniach, świątynia małp – zgodnie z ofertą, w cenie transfery, lunch, woda do picia i ręcznik), przewodnik anglojęzyczny podczas wycieczki,
- pobyt w Bangkoku – 2 noce zakwaterowania w pokoju DBL ze śniadaniem w hotelu**** oraz program zwiedzania zgodnie z opisem,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL+NNW+ bagaż.

Cena nie zawiera:
- opłat za Park Morski podczas safari 2,000 THB/osoba, (około 180 zł)
- Nitroxu,
- kosztów wypożyczenia sprzętu nurkowego,
- opłaty za przedłużenie doby hotelowej w Bangkoku,
- tradycyjnego tajskiego masażu,
- dodatkowego wyżywienia podczas pobytu w resorcie,
- wydatków własnych,
- napiwków,
- dodatkowych wycieczek,
- napojów alkoholowych (wina, alkoholu wysokoprocentowego),
- kosztów rozszerzenia ubezpieczenia o wyższe stawki gwarancyjne lub/oraz od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie – dostępne u organizatora.


Warunki płatności:
I Zaliczka: 2.200,00zł – płatna w dniu dokonania rezerwacji do 05.03.2018,
II Zaliczka: 2.000,00zł – płatna do 14.05.2018,
III Zaliczka: 3.500,00zł – płatna do 13.07.2018,
Dopłata do 100% do 03.09.2018.


W razie pytań zapraszam do kontaktu tel. 668 960 390

* - dokładny program imprezy uzależniony jest od aktualnych godzin przelotu oraz warunków pogodowych panujących na morzu.
** - program wycieczki zostanie potwierdzony w dniu rezerwacji, może ulec modyfikacji.
 
 
« powrót|drukuj