Skip Navigation
 
 

Selayar – ukryty raj kraju leżącego po obu stronach równika


Zapraszamy na grudniową wyprawę na rajską wyspę Selayar

Termin 04.12 - 16.12.2019

UWAGA ! Brak wolnych miejsc !


Nielimitowana ilość nurkowań na rafie domowej!

Nurkowa perła południowego Sulawesi!!, spektakularne nurkowania na 3 dni przed pełnią księżyca, cały wachlarz nurkowań z dużymi i małymi przedstawicielami morskiej fauny, szkółki tuńczyków, makreli, stada sardynek, barakudy, orlenie, manty, szare rekiny rafowe, white tip sharks, black tip sharks a przy odrobinie szczęścia – rekiny młoty, koniki morskie, ślimaki nagoskrzelne, krewetki, węże morskie i ogromna ilość żółwi!

Jedyne miejsce na świecie budowania tradycyjnych łodzi Pinisi, spotkanie z plemieniem Kajang i życiem z dala od cywilizacji! !


Opis wyjazdu
Wyspa Selayar to absolutny, indonezyjski koniec świata… Miejsce powalające malowniczymi widokami, piaszczystymi plażami a przede wszystkim kipiącą życiem rafą, gdzie w 90% miejsc nurkowych zobaczymy fascynujące drop-offy, do tego zobaczymy wąwozy i jaskinie!! Ogrom twardych korali buduje zrąb rafy, na ścianach gorgonie i czerwone, pomarańczowe, różowe korale miękkie…. Każdy tu znajdzie coś dla siebie!! Indonezyjskie wody obfitują w ławice dużych ryb, rekiny, płaszczki, tuńczyki, manty, fanatycy makro będą zadowoleni z pigmejskich koników morskich (pigmy sea horse), ślimaków, krewetek, krabów, ośmiornic, węży, sepii. Do miejsc nurkowych wokół Selayar Dive Resort dostęp mają jedynie osoby przebywające w ośrodku, ponieważ jest to obszar chroniony. Zabronione jest tu poławianie ryb, dlatego wody wręcz kipią życiem!! Po całym tygodniu penetracji nurkowego świata zabierzemy Was na krótkie wycieczki w celu poznania kultury Sulawesi… Zapraszamy na wyprawę!


Ramowy program imprezy:

04.12 Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa paszportowo-biletowa, przelot do Makassar,
05.12 Lądowanie w Makassar w godzinach około południowych, transfer do hotelu**** (ok 35min), zakwaterowanie, czas wolny na zwiedzanie miasta – polecam Losari Beach z tradycyjną łodzią Pinisi oraz spróbowanie unikalnego przysmaku mieszkańców Celebesu – Pisang Epe!, nocleg.
06.12 Pobudka, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu o godz. 08:30, transfer do miejscowości Bira klimatyzowanym busem (czas przejazdu ok 4-5h), spotkanie z przedstawicielem resortu i przesiadka na łódź typu speedboat – transfer na wyspę Selayar (czas płynięcia ok 2,5h), zakwaterowanie w bungalowach, przygotowanie sprzętu nurkowego, czas wolny, nocleg!
07-12.12 Pobudka, śniadanie, odprawa i wyjazd na 2 nurkowania z łodzi, powrót do resortu, lunch składających się z dwóch dań, nielimitowana ilość nurkowań na rafie domowej! czas wolny, kolacja składająca się z trzech dań, nocleg,
13.12 Pobudka, śniadanie, wykwaterowanie z resortu, transfer łodzią do Biry (ok 2,5h), przejazd do wioski plemienia Kajang – grupy etnicznej charakteryzującej się czarnym ubiorem i całkowitą izolacją od świata zewnętrznego. Życiu ludności tubylczej przewodzi mistrz Amatoa, który rządzi wioską w oparciu o tradycje przodków. Prostota życia – brak elektryczności i nowoczesnych sprzętów niezbędnych w gospodarstwie domowym to wizytówka tego plemienia. Obiadokolacja w lokalnej restauracji (dodatkowo płatna). Przejazd do hotelu Bara Beach Bira (Deluxe Bungalow DBL). Czas wolny, nocleg.
14.12 Pobudka, śniadanie, przejazd do Tana Beru – jedynym miejscu na świecie w którym buduje się tradycyjne łodzie – Perahu Phinisi! Powrót do hotelu Bara Beach Bira, czas wolny, nocleg.
15.12 Pobudka, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Makasar, w międzyczasie lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do Fortu Rotterdam oraz Muzeum La Galigo. Czas na zakupy i pamiątki w Somba Opu Shopping Center. Transfer na lotnisko, odprawa paszportowo-biletowa, wylot w godzinach popołudniowych, lądowanie w Warszawie dnia następnego 16.12.2019.


Selayar Dive Resort położony jest w Południowym Sulawesi, na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Resort składa się z przestronnych bungalowów, restauracji oraz centrum nurkowego. Resort położony jest wręcz idyllicznie przy szerokiej, jasno żółtej piaszczystej plaży… Jednym słowem – raj na Ziemi! Z drugiej strony resort otoczony jest przez dżunglę z dala od wiosek. Idealne miejsce dla kogoś kto chce naprawdę odpocząć i… ponurkować!
Selayer Dive Resort to piękne, kameralne miejsce ukryte w cieniu koron drzew, z dostępem do 1 kilometrowej piaszczystej plaży. Beach Bungalow (42 m2 ) wyposażony jest w jedno łóżko lub dwa pojedyncze, szafę, stół, minibarek, taras z fotelami i możliwością rozbicia hamaka. Linia brzegowa znajduje się ok 15 m od domku. Bungalowy zbudowane są z naturalnych materiałów współgrających z otoczeniem. Łazienka posiada prysznic, umywalkę i WC, całość wykończona jest estetycznie kafelkami. Dostępna jest ciepła i zimna woda. Bungalowy wyposażone są w wiatrak oraz moskitierę która jest zaciągnięta na łóżko. Prąd dostępny jest przez 24 godziny, gniazdka w standardzie europejskim, prąd 220 Volt. Formuła wyżywienia FB obejmuje śniadanie, lunch i obiad. Do posiłków podawana jest woda. Przeważa kuchnia indonezyjska!!  Każdy obiad kończy się deserem typu pudding, tiramisu. Ze względu na położenie wyspa jest raczej sucha, opady nawet podczas pory deszczowej są tutaj sporadyczne. Nie znajdziemy tu typowego lasu deszczowego, ale wędrówka do lasu na pewno uszczęśliwi amatorów przyrody. Właściciele przygotowali dla gości wycieczki do jaskiń, do wioski, rejsy łodzią na obserwację zachodu słońca oraz tradycyjny połów ryb. Samemu, bądź z przewodnikiem warto się wybrać do lasu korytem wyschniętej rzeki.

OPIS NIEKTÓRYCH MIEJSC NURKOWYCH

Carl's Corner Piękne nurkowanie podczas którego, głęboko, na skraju rafy zobaczymy szare rekiny rafowe, a przy odrobinie szczęścia będą na nas czekać również rekiny młoty! Jeżeli nurkuje się płycej, podziwiać można wspaniałe miękkie korale…
Opera Wspaniała ściana z olbrzymimi czarnymi koralami. Mniej więcej w połowie nurkowania można natknąć się na prawdziwą „zupę rybną”! Warto się na chwilę zatrzymać, by podziwiać niezliczone gatunki ryb a także sporo żółwi!
Mała ściana Jak sama nazwa wskazuje miejsce to jest małą ścianą pełną wspaniałych ślimaków i krabów. Przy podstawie ściany oglądać można Opistognathidae (ryby okoniokształtne) przy odrobinie szczęścia nawet podczas opiekowania się potomstwem, kiedy to chowają jajka do buzi w ochronie przed wrogami.
Jaskinia Abbatna Nie do końca jaskinia, ale głęboki nawis, który pokryty jest grubo miękkimi koralami i gorgoniami. Warto zanurkować tutaj głębiej, ponieważ często zobaczyć można white tip reef sharks, orlenie czy groupery!
Steps Piękne nawisy skalne pokryte czarnymi koralami, miękkimi koralami i wachlarzami we wszystkich kolorach!!! Nurkowanie to zaliczyć można do naprawdę głębokich… Jednak Ci którzy nie lubią nurkować za głęboko, również znajdą coś interesującego dla siebie na mniejszej głębokości, m.in. małe nawisy pięknie porośnięte koralami, piękne ławice ryb, a przy wynurzaniu wspaniały płaskowyż rafy!!
Shark Point Przy odpowiednim prądzie zjawiają się tu grey sharks i white tip reef sharks, barakudy i groupery!! Podczas wynurzania napotkać można śpiące dasyatis i żółwie
House Reef Prawa część rafy przybrzeżnej – to tutaj z reguły odbywa się check dive. Stromo opadająca ściana porośnięta jest wieloma gorgoniami i miękkimi koralami. Miejsce to jest również idealne do nurkowań nocnych. Obie części rafy przybrzeżnej zadowolą także osoby pływające z fajką. Niezależnie czy popłyniemy na prawą czy na lewą część rafy przybrzeżnej, zawsze znajdziemy coś do podziwiania. Rzut oka w różne małe tunele i wyrwy wystarczy, by zobaczyć wspaniałe langusty w nietypowych kolorach i kształtach. Nocą podziwiać można wiele gatunków krabów i ghost pipe fish!Cena:
13.990,00zł – osoba nurkująca
11.690,00zł – osoba nienurkująca

Cena zawiera:
- przelot na trasie Warszawa-Makassar-Warszawa (z dwoma przesiadkami),
- transfer busem na trasie Makassar-Bira-Makassar,
- transfer łodzią typu speedboat Bira-Selayer-Bira,
- 1 nocleg w hotelu**** ze śniadaniem w Makassar i transferem z lotniska,
- 7 nocy w resorcie Selayar Dive Resort w Beach Bungalow DBL z wyżywieniem 3 posiłki dziennie (śniadania, 2-daniowy lunch, 3-daniowa kolacja), woda, kawa, herbata, drink powitalny,
- 6 dni nurkowych: 2 nurkowania dziennie z łodzi, nielimitowane nurkowania na rafie domowej, nocne nurkowania,
- balast, butle, opieka przewodnika nurkowego,
- pozwolenie i opłaty za Park Narodowy Selayar,
- transfery zgodnie z opisem w programie,
- 2 noclegi w hotelu Bara Beach Bira w Bungalowie Deluxe DBL ze śniadaniami, program zwiedzania zgodnie z ofertą (transfery klimatyzowanym busem, wielojęzyczny przewodnik, bilety wstępów, posiłki zgodnie z ofertą – 2x śniadania, 1 x lunch, butelka wody mineralnej 600mln/dziennie),
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podstawowe ubezpieczenie TU EUROPA KL 30.000€ +NNW 3.000€ + bagaż 300€+ SWR

Cena nie zawiera:
- dodatkowego wyżywienia,
- napojów alkoholowych i bezalkoholowych,
- wypożyczenia sprzętu nurkowego,
- butli 15l (5€/nurkowanie),
- dopłaty do nurkowania nurkowanie fluorescencyjnego 50€/nurkowanie (sprzęt wliczony!),
- dopłaty do zakwaterowanie w Beach Villa,
- nurkowania fluorescencyjnego,
- napiwków dla obsługi,
- wydatków własnych,
- kosztów rozszerzenia ubezpieczenia o wyższe stawki gwarancyjne lub od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie – dostępne u organizatora.


Warunki płatności:
I Zaliczka: 1.950,00zł – płatna w dniu dokonania rezerwacji do 01.03.2019,
II Zaliczka: 2.000,00zł – płatna do 20.05.2019,
III Zaliczka: 3.000,00zł – płatna do 25.07.2019,
Dopłata do 100% do 20.09.2019.

W związku z ograniczoną ilością miejsc decyduje kolejność wpłat

W razie pytań zapraszam do kontaktu tel. 668 960 390

 
 
« powrót|drukuj