Skip Navigation
 
 

Sidemount Diver


Jeśli czuliście kiedykolwiek dyskomfort spowodowany niewygodną butlą na plecach to sidemount sprawi, że nigdy nie wrócicie do standardowej konfiguracji nurkowej. Konfiguracja boczna (sidemount) - z butlami mocowanymi po bokach nurka oferuje dużo elastyczności i umożliwia uzyskanie jeszcze bardziej opływowego profilu pod wodą. Sidemount to przede wszystkim wolność ruchów.

Celem kursu PADI Sidemount Diver jest przeszkolenie z nowego, innego sposobu konfiguracji butli  – montowanie butli po bokach, wzdłuż ciała. Nurkowanie w konfiguracji Sidemount pozwoli Ci na: usprawnienie w wodzie, zmniejszenie obciążenia kręgosłupa/pleców, zabranie ze sobą dodatkowego zapasu powietrza oraz monitorowanie wszystkich urządzeń/sprzętu, ze względu na to, iż masz go w zasięgu wzroku. Ponieważ jesteś w stanie przenieść butle z tyłu do przodu odciążasz plecy i masz większą elastyczność w doborze lokalizacji nurkowych, a także większą swobodę ruchów, co pozwoli Ci poznawać nurkowanie na nowo. Kolejnym zdecydowanym plusem, jest fakt, że nie musisz już dochodzić do „nurkowiska” z butlą na plecach przypinasz ją dopiero w wodzie i cieszysz się wspaniałym nurkowaniem. Dodatkowo niezależne źródło powietrza zwiększa bezpieczeństwo nurkowania.

Warunki uczestnictwa:
    ukończone 15 lat,
    certyfikat PADI Open Water Diver;

Nurkowanie w konfiguracji sidemount pozwoli Ci na:
Usprawnienie w wodzie, zmniejszenie obciążenia kręgosłupa/pleców, zabranie ze sobą dodatkowego zapasu powietrza oraz monitorowanie wszystkich urządzeń/sprzętu, ze względu na to, iż masz go w zasięgu wzroku. Ponieważ jesteś w stanie przenieść butle z tyłu do przodu odciążasz plecy i masz większą elastyczność w doborze lokalizacji nurkowych, a także większą swobodę ruchów, co pozwoli Ci poznawać nurkowanie na nowo. Kolejnym zdecydowanym plusem, jest fakt, że nie musisz już dochodzić do „nurkowiska” z butlą na plecach przypinasz ją dopiero w wodzie i cieszysz się wspaniałym nurkowaniem.
Dodatkowo niezależne źródło powietrza zwiększa bezpieczeństwo nurkowania.

Nauczysz się m.in.

Zarządzać gazami i przełączać się między butlami w przypadku używania dwóch butli.
Odpowiednio reagować na niespodziewane sytuacje pod wodą podczas nurkowania w konfiguracji bocznej

 
 
« powrót|drukuj